Prace instalacyjne, montaż zegara na wysokości

Prace ogólnobudowlane

Zgodnie z zapisami prawa budowlanego, prace budowlane to: budowa, przebudowa montaż demontażem oraz remont lub rozbiórka każdego obiektu budowlanego. Zapis ten został tutaj bardzo ogólnie przedstawiony (dla bardziej wnikliwych: art. 3 pkt 7 Prawa budowlanego (Dz.U. z 2020 r. poz. 1333)). Niemniej, każdy z nas będzie miał własny pogląd na to, jak wyglądają prace budowlane. I tak: z budową możemy skojarzyć ten kolejny powstający biurowiec; z przebudową to skrzyżowanie, którym nie możemy swobodnie przejechać od miesiąca; z montażem/demontażem nowe okna w tej starej kamienicy; z remontem tę odnowioną fasadę budynku. Jednak istnieje wiele innych, nieoczywistych zadań, które mogą wchodzić w zakres definicji prac budowlanych. Na przykład:

  • konserwacja lub utrzymanie budynku,
  • naprawa budynku gospodarczego,
  • czyszczenie elewacji budynku,
  • montaż urządzeń komunikacyjnych.

Budowa to złożony mechanizm

Budowa jakiegokolwiek budynku, zawsze jest czynnością obarczoną wysokim ryzykiem, którą należy odpowiednio zarządzać od momentu złożenia oferty, poprzez proces projektowania, rozpoczęcia prac, aż po uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Każda osoba zaangażowana w projekt budowlany musi spełniać swoją rolę – od inwestora, nadzoru autorskiego, projektanta, poprzez kierownika budowy i całą kadrę zarządzającą budową, aż do inspektorów nadzoru inwestorskiego, którzy dbają o to, aby jakość prac budowlanych była bez zarzutu. Ważne jest również to, aby wykonawca miał dokładne wytyczne co do swoich działań – wtedy i jego prace będą bez zarzutu.

Co musisz wiedzieć o pracach ogólnobudowlanych?

Generalnie, prace budowlane dzieli się według branż, w których zakresie są wykonywane i tak mamy prace: konstrukcyjne, sanitarne, elektryczne, mechaniczne itp. Każda z nich dzieli się na kolejne rodzaje i tak mamy np. prace alpinistyczne czy prace spawalnicze (warto się zapoznać z naszą ofertą – realizujemy zlecenia z obu zakresów). Są to dość charakterystyczne roboty, które każdemu raczej będą się kojarzyły z budową. 

Nietypowe prace ogólnobudowlane

Istnieje jednak wiele czynności, które – wydawać by się mogło – niewiele mają wspólnego z budową. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, definicja jest bardzo rozbudowana. W związku z tym, kwalifikują się do niej nawet, te roboty, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z prawem budowlanym. Oto kilka z nich:

  • malowanie dachów czy elewacji,
  • czyszczenie budynków, dachów, elewacji za pomocą strumienia wody lub pary,
  • instalacja płotków przeciwśniegowych,
  • uzupełnianie pęknięć i ubytków
  • piaskowanie konstrukcji stalowych, cegły, piaskowca, betonu

 

Jak widać, jest kilka takich zadań. Skoro wiemy już, że należą one do robót budowlanych, warto, żeby ich wykonaniem zajęła się profesjonalna ekipa. Takimi ludźmi są pracownicy Climbnet. Jesteśmy firmą, która działa na rynku od lat, nasz zespół posiada ogromne doświadczenie i kompetencje do praktycznie każdego rodzaju prac. Po więcej szczegółów, zapraszamy do zakładki OFERTA i do kontaktu bezpośredniego.