Prace instalacyjne na wysokościach, niebezpieczny zawód, usługi alpinistyczne, Climbnet

Usługi alpinistyczne i prace wysokościowe Wrocław

Prace na wysokościach lub w ciężko dostępnych miejscach, nierzadko wymagają elastycznych i dostosowanych do konkretnych potrzeb, rozwiązań. Prace naprawcze, konserwacyjne, montażowe lub czyszczące – doświadczeni alpiniści przemysłowi Climbnet opracowują indywidualne koncepcje, aby zrealizować każdą usługę szybko, dokładnie, bezpiecznie i najwyższej jakości.

Dzięki wiedzy technicznej jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, nawet na poziomie międzynarodowym (wykonywaliśmy realizacje nawet w Czechach!). Częścią naszej filozofii jest planowanie strategiczne. Każdy etap naszej pracy planujemy z wyprzedzeniem, angażując w ten proces naszych klientów w dowolnym momencie.

Etapy pracy na wysokości 

Tak jak już wspomnieliśmy, firma Climbnet skrupulatnie przeprowadza planowanie każdego projektu. Zapraszamy do zapoznania się pełnej ścieżki realizacji inwestycji z zakresu prac wysokościowych. Wrocław to główne miasto naszych prac, ale nie ograniczamy się do niego. 

1. Zapytanie ofertowe

Będąc zainteresowanym realizacją przez nas danego zakresu prac, zapraszamy do kontaktu, poprzez jeden z trzech sposobów:

  • wypełnij formularz kontaktowy,
  • zadzwoń bezpośrednio do nas po indywidualną konsultację i wycenę: +48 888 643 788,
  • skontaktuj się z nami poprzez wiadomość mailową: biuro@climbnet.pl. 

Wracamy z informacją zwrotną w przeciągu 24 godzin.

2. Bezpośrednia rozmowa i inspekcja budynku

W tym miejscu zaczynamy już kwestie bezpieczeństwa jakiejkolwiek realizacji. Nie ma znaczenia, czy jest to czyszczenie komina, burzenie silosów czy praca konserwacyjna komina przemysłowego, inspekcja miejsca lub budowli jest niezbędna. 

3. Szczegóły warunków współpracy

Ustalane są warunki ramowe współpracy. Weryfikujemy, jakie kwalifikacje są niezbędne do wykonania prac, czy konieczne jest posiadanie poszczególnych certyfikatów przez naszych specjalistów? Jest dla nas niedopuszczalne, by zezwolić na pracę bez ustalenia wymaganych do projektu kompetencji.

4. Wstępna koncepcja i plan prac wysokościowych 

W tym miejscu przechodzimy do opracowania koncepcji dostępu i bezpieczeństwa prac na wysokościach. Ustalane są punkty zaczepienia, sprzęt bezpieczeństwa, ale także ustalane są drogi dostępu i drogi ewakuacyjne. 

5. Realizacja usług alpinistycznych

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia. Przechodząc do realizacji prac wysokościowych, konieczne jest dobranie odpowiednich narzędzi i maszyn, a także specjalistów realizujących poszczególne zadania. Nie można zapomnieć też o materiałach czy substancjach wykorzystywanych np. do czyszczenia silosów. A wszystko to zgodnie z zasadami BHP.

6. Cena pracy na wysokościach

Określenie każdych powyższych szczegółów umożliwia przejście do kalkulacji kosztów wykonania realizacji. Jest to za każdym razem indywidualna wycena, nie generalizujemy inwestycji. Do każdego z naszych Klientów podchodzimy oddzielnie. 

7. Harmonogram realizacji projektu

Szczegółowy terminarz wykonania projektu jest niezbędny zarówno dla inwestora, jak i dla firmy oferującej usługi alpinistyczne. Dzięki temu współpraca będzie przebiegała sprawnie, odpowiednie osoby zostaną zaangażowane w konkretnym czasie, będzie można łatwo śledzić realizację planu.

8. Rozpoczęcie prac i ciągłe monitorowanie planu czasowo-kosztowego

Opóźnienia czasowe mogą się zdarzać. Mimo to, w firmie Climbnet dbamy o to, by nawet w przypadku ich występowania, było to wcześniej omówione z inwestorem. Na bieżąco śledzimy czas i wyznaczone terminy, a także kontrolujemy koszty projektu. Te dwa aspekty to niewątpliwy fundament pomyślnej współpracy.

9. Kontrola prac na wysokościach

Niezbędne jest, by przebieg prac był stale kontrolowany. Odpowiednio wczesna reakcja na ewentualne niezgodności, pozwoli uniknąć ogromnych kosztów w przyszłości.

10. Zakończenie prac 

Każda inwestycja kończy się odebraniem projektu. To nie wszystko. Jesteśmy specjalistami, którzy mają świadomość efektów ubocznych realizowanych przez nas prac. Wytwarzane są odpady, które należy właściwie zutylizować. 

 

Realizacja prac wysokościowych do skomplikowany proces. Poza planowaniem jego przebiegu na naprawdę szczegółowym i zaawansowanym poziomie, należy zawsze mieć na uwadze niebezpieczeństwa, które mogą występować podczas prac i skutecznie je niwelować, lub możliwie zmniejszać ryzyko ich pojawiania się. Specjaliści Climbnet zajmują się usługami alpinistycznymi od lat, wykonując je na najwyższym poziomie, dlatego zachęcamy do kontaktu.