Montaż instalacji przemysłowych, spawanie na wysokościach, pracownik na wysokości w masce spawalniczej, Climbnet

Metody spawania wysokościowego

Jedną z usług, jakie posiadamy w ofercie, jest spawanie na wysokości. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, które są potwierdzone wieloma certyfikatami naszych pracowników. Wieloletnie doświadczenie, łączące się z wszechstronną wiedzą i precyzją działania. Cechy te pozwalają nam wykonywać zadania na najwyższym poziomie.

Metody spawania

Metodą spawania na wysokościach, jaką najczęściej stosuje firma Climbnet, jest spawanie elektrodą otuloną MMA. Jest ona najbardziej uniwersalna, a jednocześnie najstarszą z metod spawania. Wykorzystuje elektrodę otuloną, która składa się z metalowego rdzenia i otuliny.

Spawanie metodą MMA

Niekwestionowaną zaletą spawania metodą MMA jest możliwość spawania różnych metali w dowolnej pozycji i warunkach. Przy użyciu spawarki MMA możliwe jest spawanie cienkich oraz grubych elementów. Najczęstsze zastosowanie to spawanie konstrukcji stalowych. Oprócz tego doskonale sprawdzi się także w trudno dostępnych miejscach.

Spawanie metodą MIG/MAG

Nie zawsze spawanie metodą MMA będzie najefektywniejsze. Specjaliści firmy Climbnet posiadają odpowiednie certyfikaty oraz szkolenia do wykonywania także innych metod spawania. Jest to na przykład spawanie metodą MIG/MAG

Różnice w spawaniu MMA, a MIG/MAG

Główna różnica między spawaniem MMA, a MIG/MAG polega na tym, że w przypadku MIG/MAG zarówno spoiwo jak i gaz osłonowy są podawane w trybie ciągłym przez półautomat spawalniczy. Na powierzchni spoiny nie powstaje szlaka. Dzięki temu nie generuje się strat czasu związanych wymianą elektrod i czyszczeniem spoiny ze szlaki.

MMA czy MIG/MAG?

Podobnie jak przy spawaniu metodą MMA, spawanie MIG/MAG może być wykorzystywane do różnych rodzajów stali. Tak samo umożliwia spawanie we wszystkich pozycjach. Warto zauważyć jednak dużą przewagę spawania MIG/MAG nad spawaniem MMA – jest nią większa wydajność. Przewyższa ona wartości spawania MMA kilkukrotnie!

Ostatnia z metod spawania wysokościowego – spawanie TIG

Kolejną z metod spawania na wysokości jest spawanie TIG. Łuk elektryczny wytwarzany jest za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej. Środowisko, w jakim przeprowadza się spawanie wysokościowe metodą TIG, musi być wypełnione obojętnym chemicznie gazem ochronnym. Zabezpiecza on spoinę i elektrodę przed utlenianiem. Spawanie metodą TIG stosowane jest do cienkich blach. Gwarantuje ono czystość spoiny oraz dużą łatwość kontroli spawania.

Spawanie to praca dla specjalistów

Chcąc wykonać prace na wysokości, najlepiej zwrócić się z tym do doświadczonej firmy. Climbnet wykorzystuje techniki dostępu liniowego. Wymaga to kompleksowego podejścia do całej realizacji. Techniki alpinistyczne umożliwiają realizacje usług montażowych, nawet w miejscach z trudnym dostępem.

Spawanie różnymi metodami na wysokości to nie wszystko!

Firma Climbnet oferuje szereg usług z zakresu spawania na wysokości oprócz spawania MMA, MIG/MAG oraz TIG. Przede wszystkim kompleksowo wykonywane wysokościowe montaże konstrukcji stalowych. Prowadzone są badania nieniszczące spawów NDT. Oferta obejmuje także cięcie plazmą i palnikiem. Wykonywane są modernizacje, naprawy oraz wzmocnienia konstrukcji stalowych.

Jeśli powyżej nie znajdują się usługi, których poszukujesz, zapraszamy do kontaktu. Wspólnie z pewnością znajdziemy dobre rozwiązanie.